Bir Kafede “Toplu Katliam” Yapıldığına Dair İhbar Alan Polisleri Karşılaştıkları Manzara Ters Köşe Etti

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de polislere sıra dışı bir ihbar haberi geldi. İhbarı yapan şahıs, bir kafede toplu katliam yapıldığını dile getirdi. Ancak olayın iç yüzü çok bambaşka çıktı. Detaylar içerikte!

İngiltere’nin doğusundaki Lincolnshire kentine bağlı Chapel St Leonards sahil kasabasında “Seascape” adlı kafe, geçtiğimiz günlerde polis baskınına uğramasıyla neye uğradığını şaşırdı.

Bir vatandaşın meditasyon yapmak için yerde yatan çok sayıda kişiyi görüp “toplu katliam yapıldı” ihbarının üzerine polis kafeye baskın düzenledi.

Toplu katliam yapıldığını düşünerek vatandaşın ihbarıyla olay yerine gelen polis, cesetler yerine yoga dersine katılanları görünce olayın gerçek yüzünü anladı.

Polisin baskın yaptığı kafede sadece rahatlamak için yoga kursuna katılan kişiler ise derslerini yarım bırakmak zorunda kaldı.

Kafe sahibi ve yoga yapan kişiler polis baskını yüzünden şoke olurken, durumun anlaşılmasının üzerine polis memurları ihbarın asılsız çıkması nedeniyle derin bir oh çekti.

Olay yerine giden Lincolnshire Polisi herkesin güvende olduğunu teyit ettikten sonra ihbarla ilgili inceleme başlatmayacaklarını, ihbarın “iyi niyetle” yapıldığını açıkladı.

Seascape adlı kafenin yöneticileri, yaşanan bu ilginç olaydan sonra sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı.

Paylaşımda “Böyle bir ihbarın ardından hızla harekete geçtikleri için Lincolnshire Polisi’ne teşekkür ederiz. Yolda gelirken kim bilir neler neler düşündüler” denildi.

Ayrıca mekanın düzenli olarak yoga derslerine ev sahipliği yaptığı hatırlatıldı ve “Biz herhangi bir çılgın tarikatın ya da çılgın kulübün parçası değiliz” açıklaması yapıldı.

Acaba bu olay Türkiye’de olsa polis ne tepki verirdi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x