Dilan Polat ile yollarını ayıran Avukat Hüseyin Kaya Odatv’ye konuştu

Geçtiğimiz günlerde İstanbul merkezli altı ilde Dilan Polat ile eşi Engin Polat’ın da tutuklandığı soruşturma kapsamında, aralarında Dilan Polat’ın kardeşleri Can ve Sıla Doğu’nun da bulunduğu 11 şüphelinin tahliyesine karar verildi.

Hakimlik, şüpheliler Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Alper Kürşat Polat ve Ahmet Gün’ün de tutukluluk halinin devamına hükmederken Dilan Polat cephesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Dilan-Engin Polat çiftinin avukatı Hüseyin Polat ile çiftin yolları ayrıldı.

DİLAN POLAT: YOLLARIMIZI AYIRDIK

İstanbul Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunan Dilan Polat, X hesabından yaptığı paylaşımda “Avukat Hüseyin Kaya ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Kendisine emekleri için teşekkür eder mesleki hayatında başarılar dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

AVUKAT HÜSEYİN KAYA: HERHANGİ BİR SEBEBİ YOK

Konuyla ilgili Odatv’ye açıklama yapan Avukat Hüseyin Kaya, “Herhangi bir sebebi yok, öyle gerekti. Bu şekilde bir sonuç geldi. Karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık.” ifadesini kullandı.

NE OLDU

İstanbul merkezli altı ilde 1 Kasım 2023’te ve devamında düzenlenen operasyonlarda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alındı.

Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 16’sı tutuklandı. Hakimlik, 27 şirkete kayyum atanmasına hükmetti.

Oğuz Ok

Dilan Polat ilk röportajını Odatv’ye verdiGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x